Vítejte na Kreativním Česku.
Věříme v kreativitu a její potenciál pro rozvoj společnosti i ekonomiky.
Mapujeme, diskutujeme, nabízíme inspiraci.
Jsme tu pro kulturní organizace, kreativní podnikatele, i úředníky.

Články a aktuality

I kultura soutěží o pozornost

Následující rozhovor se zabývá brandingem kulturních institucí. Značka neboli brand totiž není jen logo a vizuální identita a branding je komplexní mezioborový proces, který nejde shrnout do pár slov. Tomáš Hrivnák se již přes dvacet let věnuje řízení značek neboli brandingu.

Dlouhodobý dialog je předpoklad udržitelnosti

S ředitelem Moravské galerie v Brně Janem Pressem a designérem Lukášem Kijonkou o nové vizuální identitě MG a výhodách dlouhodobé spolupráce. Jak se mění vztah s veřejností? Jakou roli hraje komunikační strategie a co do ní spadá?

Jak umění mění učení

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání vznikla v roce 2010 s cílem rozvíjet spolupráci mezi školami a umělci. V současné době úspěšně pracuje s několika základními i středními školami po celé České republice. Její vzdělávací zážitkové programy, nastavují zrcadlo stávajícímu vzdělávacímu systému. S ředitelkou organizace Mariannou Sršňovou jsme si povídaly o tom, že umění mění učení velmi zásadně, s lehkostí a ke spokojenosti všech zúčastněných.

Kasárna Karlín – místo pro všechny bez rozdílu

Kasárna v pražském Karlíně se po letech otevírají veřejnosti. Objekt, který se snažilo ministerstvo obrany zprivatizovat, byl po neúspěšném pokusu o prodej převeden do majetku ministerstva spravedlnosti. Do budoucna se tato velkolepá klasicistní budova přemění na justiční palác. Vnitřní část objektu a budovy si pronajal Zapsaný spolek Pražské centrum, aby zde vytvořil místo pro kulturní a volnočasové aktivity.

Zapojte se

Inspirujte se

Prozkoumejte výsledky našeho
rozsáhlého mapování
kulturních a kreativních odvětví v regionech.
Zjistěte více o jejich dopadech
a inspirujte se případovými projekty.

Přejít na výsledky mapování >

Informujte nás

Podělte se s námi o zkušenosti
a plány v oblasti kreativních odvětví. Sledujeme jejich stav, vývoj a rádi se dozvíme o nových projektech
na jejich podporu.

Podělte se s námi >

Platforma

Staňte se součástí informační platformy Kreativní Česko. Pořádáme odborná setkání, propojujeme zástupce veřejné správy s kreativními odvětvími. Jsme otevřeni novým kontaktům.

Více o platfomě >